عروسی ایرانی!

توجه شما رو به پاره ای از  طرحها و پیشنهادات ارائه شده برای عروسی جلب میکنم: (ولله اگه قصدم مسخره کردن باشه! فقط نمی فهممشون. من حتا لبخند هم نتونستم بزنم از خوندن اینا. فقط شوکه شدم) :

 برای شاباش هم میخوام بهم دلار شاباش بده حس میکنم خیلی جدید و خاصه(به نظرتون همون موقع که داره میاد پایین برای رقص دوم بهم شاباش بده خیلی قشنگتره نه؟)

یه عروسی رفتیم، عروس برا رقص کیک که داشت بجای اینکه داماد بوسش کنه عروس بوسش کرد و کاردو بهش داد و با دست کیک کردن دهن همدیگه!

مثل یشین تو سریال عمر گل لاله یه کلیپ از عکس های کوچولویی تا دوران نامزدیتون درست کنید و نمایش بدید!

همین چندوقت پیش رفته بودیم یه عروسی که عروس و دوماد با کالسکه ای که دوتا اسب سفیدم داشت اومدن! خیلی خیلی هیجان انگیز بود.

از الان باهاش کارکن جلو همه بپر بغلش عشوه بیا خودتو لوس کن جلو بقیه بوسش کن اینا کم کم راه میفته خو مردخجالتی وجود نداره!

کت شلوار الان سرمه ای براق مده توی جشنواره کن هم بازیگرا تنشون کرده بودن از این براق زشتا نه ها ,اینی که من میگم خیلی نازه ....آدم غش میکنه..( کلن کت شلوار دوس ندارم و طبعن غش هم نمیکنم واسه هیچ مدلیش!)

به ارایشگاه بگو ناخن مصنوعی که برات میزاره ناخن انگشت حلقه تو متفاوت بزاره رنگشو مثلا اگه همه انگشتات سفیده این انگشتت مشکی باشه...من توی یه عروسی خارجی دیدم...

آهنگ "خانومم" از داوود چاقری هم قشنگه هم ریتمش هم متنش مارتیک هم یه آهنگ داره از آلبوم نوای عاشقی (آهای آقای داماد) یا آهنگ آس از شهره.(من اصن نمی دونم این خاننده هایی که این نوشته کین!)

منم رفته بودم یه عروسی از یه چیزش خیلی خوشم اومد..عروس و دوماد که داشتن با هم میرقصیدن توی جیبه پیرهنه داماد یه شاخه گله رز بود بعد که اومد برقصه اونو به عروس داد اونم چرخید(عروس) پشت سره گل رز کلی پول با نخ وصل شده بود از جیبه داماد در اومد خیلی رمانتیک بود(ینی این حرکت بر آمده از  هوش ایرانیه ها فقط!)

راستی عروس خوب نیست تند برقصه با اون لباس و شکل و شمایل فقط باید با ناز و عشوه برقصه! (اینم که من کلن در موردش حرفی ندارم)

یه رنگ انتخاب کن از اولین و جزیترین کارات از این رنگ استفاده کن مثلا رنگ بنفش:رو کارتت یه نگین بنفش بزن،تو سفره عقدت یه کار بنفش داشته باش، تور گیفتت یا همون نقل عروسیت بنفش باشه،لباسای ساقدوشات بنفش باشه در صورت امکان،به جای روبان یا کنف از نوار باند نگین بنفش واسه پیچیدن دسته گلت استفاده کن.

برای رقص دو نفرشون از لحظه ی اول که دوستم می رقصید از جیبش پول در می آورد بهش شادباش می داد اینقدر داد که دیگه دستش جا نداشت همینطور پول از دستش می ریخت شوهرش هم اهمیت نمی داد و به کارش ادامه میداد من خیلی دوست داشتم.

کلیپ عروسیتم برو ی فیلم قدیمی کار کن .مثلا ابرو پیوندی بکش لباس قدیمی بپوش شوهرت تیپ لاتی بزنه بیاد سر رات عاشقت بشه تو هی با چارقد رو بگیر تا در نهایت دلبری کنی این جذاب ترین چیزی که تا حالا دیدم تو کل این مدتم فقط 1 جا دیدم! (واقعن ینی مردم واسه عروسی این همه سختی میدن به خودشون؟ چرا من باورم نمی شه؟!)

میتونید عکسای بچگیتون تا حالا رو تو تالار رو یه بَنر پخش کنید با یه آهنگ ملایم !

دلارات رو بگو از عرض به هم بچسبونه متری بشه. بعد تا کنه بزاره تو جیبش و تو از جیبش بکشی بپیچی دور خودت و بچرخی با رقص و عشوه. عالی میشه.

دو تا پرنده بگیر از ارایشگاه که اومدی مهمونا همه هستن بیرون تالار یا باغ یا هر فضایی که هستی قبل از مراسم عقد ازادشون کنید دو تا کنار هم پرنده ها با شمارش عدد سه..

خودم درمورد شادباش دوست دارم آقای داماد یا گل بده یا این که ببوستم. اما قبلش باید پول هم از جیبش بیاره بیرون و نشون بده ولی عروس خانم باید اشکاره کنه که نه من پول نمیخوام و عروس میتونه با اشاره بگه که بوس میخوام یا گل.به نظرم اینجوری خیلی جالبه (فک کن واقعن! ینی خدایی فک کن فقط به این حرکت! چه جوری باید برنامه ریزی بشه که درست در بیاد؟ این دخترا چه جوری میتونن حتا همچین چیزایی رو تصویر سازی کنن؟ من ناقصم ینی؟؟؟؟)


اینا همشون نظرات جدی و کاملن واقعی بودن از وبلاگ  یکی از دخترایی که میخاد به زودی عروس بشه و همفکری خاسته. کلن همه برا آیندشون برنامه دارن و به اطراف خوب نگا میکنن. مث من نیستن که فک کنن: ولی آدم خسته میشه ها هی اون دسته گله هم باید دسش باشه تا شب!

ولی ...

واقعن ینی همه قبل از عروسیشون درگیری های این مدلی دارن؟ ینی این برنامه ها الان جز لاینفک زندگی دختراس؟ که براش پیج درست میکنن؟ لابد هس دیگه! وختی الان سناریوی آشنایی نوشتن و کلیپ ساختن و شونصتا آلبوم اسپرت و باغ و آتلیه و کویر و دریا ! درست کردن شده یه تجارت ملومه که دغدغه ی آدما قبل از عروسیشون ایناس.

 به نظر من خداییش دیگه بعضی از این حرفا نوبر بود! من نشنیده بودم. انگار هر چقدر سطح کارای _به نظر من_ "ناپسند در جمع" ، بالاتر باشه پروسه ی انگشت کردن تو چشم فامیل هم موفق تره!

واقعن ینی جلو اون همه آدمی که ممکنه شب عروسیت اولین و آخرین باری باشه که تو رو میبینن، بپری بغل شوهرت و ماچش کنی یا نمی دونم دس کنی تو دهنش و عشوه بیای خیلی تصویر عاشقانه ای  ثبت میشه ازتون تو ذهن اون آدما؟ مثلن کلیپ بسازی از اتاق خابتون(هست که میگما) جلو اون همه پیر و جوون و مجرد و متاهل پخش کنی عشقتونو به رخ کشیدی؟ خدایی کجای دنیا به اندازه ی ما انقد برای این کارای بی مزه وخت و انرژی و هزینه میذارن؟ واقعن کجای دنیا؟

کجای دنیا عروس رو چار صب میبرن آرایشگا و یازده صبح بعد از مدفون کردنش زیر لوازم آرایش میرن تو باغ و بوستان و یه عالمه هزینه میکنن و به بشین پاشوها و دستورات فیلم بردارا گوش میدن که کلپ بسازن؟ اونوخ 7 شب داغون و له عروسو میارن تو سالن و تمام مدت هم فیلم بردار دورش میچرخه و غر میزنه که سرتو بگیر بالا اونجارو نگا کن و فلان! واقعن شب عروسی آدم که فقط واسه همین _احتمالن_ یه بار بودنش داری این همه سختی میدی به خودت ، اینجوری خوش میگذره؟ واقعن به این عروسا خوش میگذره؟ اصن میفهمن دورشون چی میگذره؟

  البته که من کلن تعطیلم! همه که مث من داغون نیستن دغدغشون این باشه که میشه  آل استار سفید بپوشن زیر لباس عروسیشون چون عمرن اگه بتونن با پاشنه دار را برن!

نظر شما چیه؟

/ 0 نظر / 32 بازدید