که قابلیت ارائه ی جهانی داشته باشه اصن!

چارشنبه سوریه اصـغر فـرهادی رو دیدین؟ که هــدیه تــهرانی توش فوق العاده بازی کرده؟ که حــمید فـرخ نژادم خیلی خوبه؟ الان نمی خام در مورد بازی ها و حسای واقعیه این فیلم چیزی بگم ،

یه قسمتی هس که حمید میره شرکتشون ، گویا یه شرکته تبلیغاتیه ساخت تیزر و اینا دارن ، بعد نزدیکه عیده و قراره یه تیزری رو بفرستن برای پخش تلوزیونی ، اونوخ ممیزی بهش خورده. حالا واسه چی؟ واسه موهای دختر بچه هه! ینی بهشون گفتن موهای این دختر شیش ساله هه رو باید بپوشونین یه جوری! بعد همشون عصبانی و قاطین . چون یه آدمی کاسه ی داغ تر از آش شده و هیچ جوره تو مغزش نمی ره که این دختره شیش سالشه و اون چیزی که تو پایبندی به اصول شرعی مینامی اش! شاملش نمی شه خب!

حالا این فیلم ماله چه سالیه؟ 84.

میتونم بهتون بگم که الانم ، بعد از نزدیک به ده سال از تاریخی که این فیلمو ساختن، هنوز آدمای این مدلی هستن. حتا فاجعه تر از چیزی که شرح دادم. اون که بلخره یه موجود مونث زنده بوده! بعضی آدما هستن که به طرح دو بعدی رویه کاغذم گیر میدن. حالا نه که فک کنین از این نگارگریا و مینیاتورای دلبرانه ی پر از پیچ و خم و چشم شهلا و کمر باریک باشه ها! از این پیکتو گراماس.

از همینا که رو در توالت عمومیا مثلن ، میزنن که بگن اینجا زنونس اونجا مردونه. بعد آنالیز شده ی شکله مونث میشه یه دامن مثلثی که دوتا مستطیل صاف از زیرش اومده بیرون. دوتا مستطیل به همون ضخامت هم جای دستاشه ، یه دایره هم جای سرش.

بعد بعضیا هستن که میگن باید این خانومه چادر سرش کنه.

من دیگه هیچ حرفی ندارم. ینی حتا قدرت محو شدن تو افق هم ندارم. حتا دو نقطه خط صاف هم بیانگر حس من نیست. ینی انقد تحت تاثیر این رعایت جنبه های دینی قرار گرفتم که میخام برم از اول در مورد اسلام تحقیق کنم ببینم چی به چیه .

+لطفن حتا به ذهنتون هم خطور نکنه که من به همچین تفکر کرم خورده ای بها بدم و عملیش کنم.یه چیز دیگه میذارم به جاش.

/ 0 نظر / 4 بازدید