منتظرم یه ید بیضا! پیدا شه کارو انجام بده.

همین الان فولدر کارای طراحی مو باز کردم و رو یه فایل پی اس دی کلیک کردم. چیزی که توی فتوشاپ باز شد پنجاه درصد اول کار بود که عبارت سر هم بندی براش مناسب تره ، تا طرح! تا مرز سکته پیش رفتم که وای نکنه دیشب یادم رفته سیو کنمش؟ بعد دوباره فولدرو با دقت گشتمو دیدم یدونه فایلِ هم اسم دیگه هم هست که تنکس تو امکانات ویندوز سون ، حین انتقال از دسکتاپ به فولدر مربوطه ، با یه پسوند (2) سیو شده.

حالا چرا میخاستم سکته کنم؟

به خاطر اینکه این از اون طراحییایی شده که سپلشک افتاده توش! ینی اول من یه طرح خیلی ساده و مامانیی رو نشون مخاطبانم دادم ، و آنها کف بر شده و با گفتن همین خوبه همین خوبه ! دستور اجرا دادند. بعد من اومدم خونه و دیدم اون طرح مامانی ، قابلیت اجرا در اون ابعادو نداره. ینی چیزه جالبی نمیشه. بعد خیلی سر خود کل طرحو کوبیدم و یه چیزه دیگه طراحی کردم. ینی اینی که میگم کوبیدم و ساختم ، به این معناس که قشنگ شیش ساعت نشستم از تو سایتای وکتور فیری ، بالای 500 صفه سرچ کردم. بعد نتیجه یه چیزه خوبی شد.

اونوخ من واسه به ثمر رسوندنه چیزی که تو ذهنم بود و استفاده از وکتور های دریافتی ، باید از نرم افزار منفور ایلستریتور استفاده می کردم. خلاصش کنم که به سان یک طراح سال اولی ! تمام حرکات رو در یک لایه ثبت کردم و خیلی خوشحال! درخاست سیو از پی اس دی دادم. بعد ایلی محترم هم وارنینگی ارائه فرمودند که بعضی لایه ها فلت خاهد شد . من هم خیلی خوشحال تر گفتم باشه باشه ! عب نداره! بعد فایل حاصل همونی شده بود که عوام فرمت jpg می دوننش! ینی نه فقط عوام! خودمم میدیدم که عملن یک فایل جی پگ دارم ، منتها با پسوند پی اس دی. خوب حالا این ینی چی؟ ینی این که من هیچ ادیت و تغییری نمی تونم رو این فایل انجام بدم. چون همه ی شکوه سیو از پی اس دی به اینه که یه فایل با لایه های جدا جدا داشته باشی. مث یه عالمه کاغذ پوستی روی هم که میتونی هی حذف و اضافه انجام بدی روش.

این اتفاق کی افتاد؟ ساعت دوی نصفه شبی که من فرداش باید طرحو میبردم!واقعیتش اینه که اگه هنوز جوون بودم میشستم تا صب درستش میکردم ، ولی چون دیگه مستهلک شدم ! جم کردم خابیدم و همون فایل جی پگ نصفه رو بردم و گفتم اتود اولیه ی اجراس. که اگر تایید بشه ادامه میدم.

موافقت شد باهاش ، مجبور شدم نصفه یه روز تقریبن ، صرف کنم تا یه پی اس دی شونصد لایه ای بدست بیارم.

بعدشم هی لایه ها رو بچینم و زیر و رو کنم و اسم بذارم و گروه بسازم و این کارا. حالا فک کن این همه زحمت کشیده باشی بعد ببینی فایلت سیو نشده! خب آدمه دیگه! سنگ که نیست! سکته میکنه!

بعدشم اینکه کلن اعصابم خط خطیه از دست فتوشاپ و این اخلاقای خاصش.

نتیجه هم اینه که میشینم فتوشاپو باز میکنم یه ذره کار میکنم ، یه عالمه وب گردی میکنم !

/ 0 نظر / 3 بازدید